Przesyłając nam swoje sugestie masz wpływ na wygląd i zawartość serwisu.

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.

Dodaj ogłoszenie Zapytaj eksperta

Jesteś tutaj

Wykluczeni Opiekunowie – Krzyk rozpaczyWykluczeni Opiekunowie – tak się nazywają, pukają do drzwi największych gazet i czasopism. Apelują do prezydenta, premiera i ministra. Mówią, że nikt nie chce ich słuchać. W dramatycznym liście do naszej redakcji, apelują o pomoc. Chcą żeby ich usłyszano. Publikujemy Apel Wykluczonych Opiekunów w oryginalnej pisowni, bez ingerencji redakcyjnej w treść. Czy w końcu zostaną wysłuchani?

 

Szanowny Panie,

przesyłam na Pana ręce nasz list Wykluczonych Opiekunów, który zawiera całe sedno naszej walki.
Prosimy o rozpowszechnienie naszego APELU w trosce o naszych starszych, chorych RODZICÓW o naszych braci, siostry, mężów i dorosłych dzieci, którzy leżą przykuci do łóżek i potrzebują pomocy opiekuna.

Będziemy wdzięczni za pomoc,
Wykluczeni Opiekunowie


KRZYK ROZPACZY – Apel Wykluczonych Opiekunów

Wykluczeni Opiekunowie Osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji zwracają się z prośbą do koalicji rządzącej na czele z Panem Premierem Donaldem Tuskiem, do Wszystkich Posłów i Senatorów o wnikliwe zapoznanie się z dramatyczną sytuacją w jakiej się znajdujemy.

Wszyscy ludzie dobrej woli, Szanowni Państwo Redaktorzy, pomóżcie nam! Nie bądźcie obojętni wobec naszego katorżniczego losu! Dlaczego w tym państwie jesteśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii?

Czy znajdą się ludzie, którzy pochylą się nad losem Wykluczonych Opiekunów?

Od dnia 1 lipca 2013r. jesteśmy pozbawieni Świadczenia Pielęgnacyjnego przyznanego bezterminowo z tytułu opieki nad dorosłym członkiem rodziny. Od tego czasu mija 7 miesięcy. My Wykluczeni Opiekunowie prowadzimy nieustającą walkę o przywrócenie nam tego Świadczenia Pielęgnacyjnego, które było swoistym zadośćuczynieniem z powodu utraconych dochodów, z braku możliwości podjęcia zatrudnienia nie z własnej winy.

Rzecznik Praw Obywatelskich stanął w naszej obronie kierując wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności art. Art. 11 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1548)

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że „Przywrócenie stanu zgodnego z konstytucją wymaga więc w tym wypadku interwencji ustawodawcy, który powinien wprowadzić stosowne korekty np. do ustawy o świadczeniach rodzinnych, w celu wyeliminowania niezgodności mającej źródło w art. 11 ust. 1 i 3 ustawy zmieniającej. Wraz z upływem czasu ta niezgodność będzie powodowała narastanie negatywnych następstw dla osób pozbawionych świadczeń pielęgnacyjnych, co powinno skłaniać podmioty dysponujące prawem inicjatywy ustawodawczej do podjęcia prac legislacyjnych bez zbędnej zwłoki.”

W szeregach Wykluczonych Opiekunów zapanowała radość, ale była to radość przedwczesna.

Od dnia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego tj. 5 grudnia 2013r. do dnia dzisiejszego nadal nie mamy perspektywy na poprawę naszego losu!

My Wykluczeni Opiekunowie podejmujemy próby uzyskania informacji w MPiPS na jakim etapie są prowadzone prace związane z konsumowaniem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Ostatnią podróż do Warszawy Przedstawiciele Wykluczonych Opiekunów odbyli w dniu 16 stycznia br. Pojechali na umówione spotkanie z Panią Minister Seredyn, przeznaczając ostatnie grosze na podróż, nie wykupując leków, nie opłacając rachunków. Jechali pełni nadziei w celu otrzymania informacji o przebiegu prac nad ustawą realizującą orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Tam spotkali się z chłodnym, lekceważącym przyjęciem ze strony ministerialnych urzędników. Dowiedzieli się, że strona ministerialna nie ma żadnych wiążących informacji, że jest kompletnie nieprzygotowana do tego spotkania. Wykluczeni Opiekunowie jadąc przez całą Polskę, poświęcając swój bezcenny czas i pieniądze na ten wyjazd spotkali się z bezdusznością, brakiem empatii, totalną ignorancją, z murem niechęci i lekceważenia. Emocje na tym spotkaniu sięgały zenitu. Był płacz i rozpaczliwe wołanie o przyśpieszenie prac nad specjalną ustawą o świadczeniach rodzinnych, która przywracałaby świadczenie pielęgnacyjne w trybie pilnym! Odpowiedzią na to był pogardliwy wzrok i szyderczy uśmiech Pana Dyrektora Olgierda Podgórskiego. Zachowanie Urzędnika z MPiPS było cyniczne i poniżej krytyki!

My, Wykluczeni Opiekunowie już tak dłużej nie możemy żyć. Dopada nas depresja i nędza! Ludzie nie mają pieniędzy na wykup leków o 100% odpłatności ,na prywatne wizyty lekarskie. Nadal nie mamy opłacanych składek zdrowotnych. Szpitale żądają od nas wniesienia opłat za leczenie. Jesteśmy wykluczeni z systemu pomocowego państwa, z systemu ubezpieczeń społecznych, nie mamy ubezpieczenia na wypadek utraty zdrowia a nawet śmierci. Nasi podopieczni UMIERAJĄ, a ich opiekunowie GŁODUJĄ! Za chwilę dotknie nas bezdomność z braku środków na opłacenie czynszu!

Ponawiamy pytanie JAK DŁUGO BĘDZIE TRWAŁ TEN KOSZMAR?
Ilu jeszcze naszych podopiecznych musi umrzeć?

Kiedy rząd polski zainteresuje się losem osób najsłabszych, losem pokrzywdzonych, ciężko chorych, którzy muszą przez całą dobę mieć przy sobie opiekuna, bo nie są wstanie wziąć sobie przysłowiowej szklanki wody.

PATOLOGIA SPOŁECZNA i wykolejony margines są w naszym państwie traktowani lepiej niż MY Wykluczeni Opiekunowie, otoczeni są przez Ośrodki Pomocy Społecznej pomocą finansową. Przecież my wykonujemy ciężką pracę polegającą na całodobowej opiece nad ludźmi NIEZDOLNYMI DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI, a jesteśmy usunięci poza margines społeczeństwa.

Czy my będziemy zmuszeni prosić o EUTANAZJĘ dla siebie i naszych podopiecznych, czy rząd polski weźmie wreszcie odpowiedzialność za los Wykluczonych Opiekunów i osoby ciężko chore leżące na łożu śmierci!?

JAK DŁUGO TEN KOSZMAR BĘDZIE TRWAŁ?

Czy nasi podopieczni maja prawo do życia, czy może powinni odejść jak najszybciej z tego świata, żeby nie obciążać budżetu państwa, nadwątlonego budżetu ZUS I NFZ?

Czy Premier tego rządu wie w jakich warunkach żyją Wykluczeni Opiekunowie, czy może żyje w błogiej nieświadomości? Może Pan Premier zaszczyci swoja obecnością kilka rodzin z osobami przykutymi do łóżek, którzy nie wiedzą jak się nazywają, jaki jest dzień tygodnia, co jedli na śniadanie i dzięki swoim opiekunom nie leżą we własnych odchodach!

Czy są w tym kraju partie opozycyjne, które nie zgadzają się z tym stanem rzeczy?
Czy są w tym kraju wolne media, które napiszą prawdę o losie Wykluczonych Opiekunów, czy tylko prawdę „wybiórczą”?

Czy jest w tym kraju wreszcie Prezydent, który stoi na straży ładu moralnego i praworządności mianując się PREZYDENTEM WSZYSTKICH POLAKÓW!

Czy w tym kraju nadal będzie zgoda na DYSKRYMINACJĘ najsłabszej grupy społecznej.

Ponawiamy pytanie JAK DŁUGO BĘDZIE TRWAŁ TEN KOSZMAR?!

Kiedy będzie przygotowana ustawa realizująca orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?!
Kiedy będą pociągnięte do odpowiedzialności służbowej osoby wprowadzające ustawę niezgodną z Konstytucją RP, podając fałszywe argumenty o masowym wyłudzaniu świadczeń, osoby, które naruszyły GODNOŚĆ I HONOR OPIEKUNA!

Czy ktoś nam odpowie, jak można w cywilizowanym kraju, w środku Europy przeżyć za kwotę 623 zł na osobę, opłacić świadczenia, wykupić leki mając w domu osobę ciężko chorą wymagającą zwiększonej ilości środków higienicznych, znacznie lepszego odżywiania, zapewnienia opieki medycznej, pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej.

Czy znajdzie się jakiś śmiałek? Najlepiej z kręgów rządowych!

My, Wykluczeni Opiekunowie jesteśmy więźniami we własnych domach, brakuje nam tylko bransoletek na nogach sygnalizujących jak daleko odeszliśmy od łóżka chorego! Różnica między Wykluczonymi Opiekunami a pensjonariuszami zakładów karnych polega na tym, że mamy ZNACZNIE NIŻSZĄ DZIENNĄ STAWKĘ ŻYWIENIOWĄ i nie posiadamy opieki medycznej!

Gdzie jest Rząd? Gdzie są MINISTROWIE tego rządu, gdzie jest SEJM RP? Gdzie są MEDIA? Czy ktoś wreszcie się pochyli nad dramatycznym losem Wykluczonych Opiekunów? Czy Wykluczeni Opiekunowie Osób Niepełnosprawnych- Niesamodzielnych będą zmuszeni przykuć się do barierek w gmachu sejmu, aby zauważyła nas PRASA, TELEWIZJA oraz żeby z należytą starannością została poinformowana OPINIA PUBLICZNA o naszym losie!?

Ponawiamy Pytanie JAK DŁUGO BĘDZIE TRWAŁ TEN KOSZMAR?!
Ile jeszcze będziemy czekać, by urzędnicy ministerialni wzięli się do pracy. Każdy dzień zwłoki to kolejna ŚMIERĆ naszych podopiecznych! Tak, ale to nie są Wasi bliscy! Prawda?!

JAK DŁUGO BĘDZIE TRWAŁ TEN KOSZMAR?!

 

Fot. Wykluczeni Opiekunowie

Komentarze

 • Dramat! ten kraj schodzi na psy :(

 • Dlaczego opiekunowie osób dorosłych ma się gdzieś? Przecież opieka kosztuje! Kto ma się zająć bezbronnymi ludźmi?

 • Opowiedziałem o tym apelu u mnie w pracy... Aż się nie chce wracać do tego kraju... Tutaj opiekunów się szanuje!!!!!!!!!!!

 • Najwięksi nie napiszą, żeby się nie narazić albo nie rozumieją problemu...?

 • Może ten apel jest zbyt chaotyczny i jest niezrozumiały? Może potrzebują agencji PR?

 • Aby szanowac starszych trzeba z wdziecznoscia na nich patrzyc i opiekowac sie bo to co mamy dzis IM zawdzieczmy.Moja mama jest kombatantka -92lata,chora sparacowana,niepelnosprawna,niedowidzaca i nie doslyszy.Wszystko robila w zyciu by godnie wychowac swoje dzieci-3 synow.Ojciec za wspolprace z partynantami byl wieziony w obozie a kiedy powrocil byl chory i brak sil,ale imal sie wszystkiego by dzieci dorastaly .Imal sie wieleu pacom-umial grac na instrumentach,wiec gral na weselach,naprawial buty sasiadom ...Kazdy grosz sie przydal.Ja od malego wspolnie z bracmi w letnie dni przepracowalismy w lesie-zbieranie jagod,malin,jezyn,grzybow by pozniej sprzedac,by miec na ksazki i zeszyty do szkoly,na ubranie.Skromnie chodzilismy ubrani ,ale zawsze czysci.Teraz kazdy ma swoje zycie i zyciowe rodzinne problemy.Ja musialem zrezygnowac z pracy by opiekowac sie moja Kochana Mama.Te male pieniadze-zasilek opiekunczy-520 zlotych to kropla w morzu potrzeb,ale zawsze przeznaczylo sie na leki,zywnosc,srodki czystosci itp.Choroba mamy poztepuje,leki drogie,zywnosc droga i koniec z koncem trudno zwiazac.A tutaj znow sejm glosami PO,PSL,TWOJEGO RUCHU przeglosowal niekonstytucyja ustawe.Zabrali 150tysiecy ludziom-opiekunom zasiki...Taki rzad ,tacy poslowie,ktorzy pastwia sie na najbiedniejszych...Dlaczego nie wezma sie za Siebie,za Prezeso,ktorzy zarabiaja KROCIE.Uderzono w slabych a ta ustawa to eutanazja ludzi niepelnosprawnych,zrobiono to w ,,bialych rekawiczka,,Mimo tego ze Trybunal Konstytucyjny wezwal do jak najszybciej naprawy ustawy to rzad milczy a pan minister Kamysz pieknie zeby pokazuje i tuli uszy w piasek.Jak dlugo ma trwac to cierpenie zgotowane nam z premedytacja przez PO I PSL.Czas kiedys sie odwroci to Zlo trafi na ich grunt i to juz niebawem.Az wstyd ze tacy ludzie sprawiaja tyle przykrosci w codziennym zyciu SWOIM RODAKOM,a PO w roku jak to oglosili ,,RoK RODZINY,,uderzyl w najslabszych.Przyjdzie czas zaplaty za ich falszywe obietnice i obiecanki-jak to dbaja o najbiedniejszych.Coz taki to klimat rzadow p.Tuska.

 • Będzie nowelizacja dla kombatantów 50% na przejazdy -tylko kto z tych schorowanych 80 -90 -cio latków jeszcze korzysta z komunikacji?Dlaczego tak późno biorą sie za ustawę.

 • To kpina z narodu!

 • Czy Wykluczeni Opiekunowie dowiedzą się wreszcie kiedy zostaną im zwrócone zawłaszczone przez rząd pieniądze? Kiedy zostanie przywrócona ustawa, którą zmieniono z naruszeniem konstytucji RP?
  Skoro rząd nie ma pieniędzy dla wykluczonych opiekunów dlaczego podnosi zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci? Kto i dlaczego zdecydował, że opiekun dziecka ma potrzeby finansowe a opiekun dorosłego ich nie ma? Dlaczego nikt kompetentny nie chce o tym rozmawiać?

 • nieRząd nie kwapi się z wykonaniem wyroku TK (K27/13) bo Opiekunowie pokrzyżowali mu plany.

  Tu nie chodzi o 520 zł, Polskę stać na wypłaty takich świadczeń i w wyższych kwotach (czytaj: rodzice ON, którzy nabyli niepełnosprawność przed ukończeniem 18 r życia bądź jeśli uczyli się dalej to 25 r życia mają obecnie już 820 zł i to BEZ KRYTERIÓW dochodowych, a jest takich "dzieci" ponad 97 tys.).

  Grupa Opiekunów ON pozbawionych praw do świadczenia pielęgnacyjnego jest liczebna ok 150 000 - oni nie mają nic dzisiaj.

  Odpowiedzmy w końcu na pytanie:

  dlaczego?

  Polityka to nie nauka o szczerości i etyce. Dzisiaj polityk w jednej ręce trzyma "słoik J. Owsiaka" a drugą "okrada" (sięga po kolejne pokłady pieniędzy) lasy państwowe nakładając na nie haracz, wszystko po to aby nikt nie zauważył problemu społecznego jakim jest podnoszenie podatków.

  Tylko dlaczego wszyscy (media) piszą mówią o "słoiku"? No właśnie, to temat zastępczy.

  Podobnie jest z pozbawionymi praw nabytych do świadczenia pielęgnacyjnego Opiekunami.

  Czemu jednym państwo daje świadczenie i to o 50 % wyższe niż dotychczas a drugim daje "figę z makiem"?

  I czemu w ten sposób (ze względu na wiek powstania niepełnosprawności - nie mylić z wiekiem obecnym osoby niepełnosprawnej, bo ona może mieć i dzisiaj 60 lat a przepisy widzą ją jako "dziecko", ważne jest tylko ile miała lat jak stała się ON) podzielono opiekunów a raczej ON?

  Drodzy państwo... w tym kraju, za drwami do których dostępu nie mamy, ktoś w Polsce podjął decyzję, że opieka nad osobami starszymi zostanie sfinansowana ze środków UE i na tym zarobi.

  To są potężne pieniądze.

  Aby takie pieniądze pozyskać z UE kogo trzeba mieć w "dostępie"?

  Przykro mi to napisać ale niepełnosprawnych.

  Póki Opiekunowie będący członkami rodziny samej osoby niepełnosprawnej nie opuszczą ich (tak, właśnie do tego chciał doprowadzić ten nieRząd) dopóty żadna agencja opiekuńcza nie zaopiekuje się tymi ON, a jedynie podmioty gospodarcze będą miały dostęp w ramach działalności do środków z UE, do "banku".

  Zatem ktoś uznał, że trzeba pomówić publicznie Opiekunów ON o rzekome nadużycia, doprowadzić do nagonki medialnej na nich, tym samym kamuflując rzeczywisty plan nieRządu - wpuścić na rynek prywatne agencje opiekuńcze.

  To nie wszystko.

  Drodzy państwo,

  nad ustawą, która pozbawiła Opiekunów ON praw nabytych nie konsultowano zmian ani z ON ani z organizacjami je reprezentującymi, wypowiadały się natomiast np. BCC.

  Czy to nie jest zastanawiające, aby firmy były zainteresowane Opiekunami ON? A może samymi ON?

  No już blisko jesteśmy sedna... jeszcze tylko chwilka i bańka mydlana pęknie...

  Odpowiedzcie sobie na pytanie: kto zarobi na usługach opiekuńczych współfinansowanych ze środków UE? Opiekun ON (dotychczasowy, członek rodziny ON) czy prywatna firma?

  Dla dziennikarzy, którzy potrafią śledzić powiązania podpowiem... sprawdźcie jakie powiązania mają osoby (również wśród polityków) z usługami opiekuńczymi biorący (lub nie) udział w pracach nad wprowadzeniem w życie ustawy z 7 grudnia 2012 r. (Dz. U. 2012, poz.1548), a dotrzecie do inspiratorów tej potwornej napaści na Opiekunów ON, na ON, na rodzinę (!)

  Puszka Pandory wówczas zostanie otwarta... a prawda ujrzy światło dzienne.

  Nie bójcie się pytać, to jest wręcz Was zawodowy obowiązek.

  więcej informacji:

  www.wykluczeniopiekunowieon.blog.pl

 • Nasi posłowie, jeśli mają kogoś starszego i schorowanego, to nie muszą korzystać z zasiłków i pomocy społecznej - stać ich na prywatnych opiekunów. Podejrzewam, że nikomu z nich nie chciałoby się opiekować całą dobę, przez całe lata kimś bliskim (rezygnując z własnego życia osobistego) - lepiej zapłacić i mieć spokój. Czy za 520 zł można wynająć prywatnie opiekunkę? Oczywiście, że nie. A ile kosztuje taka opieka w domu opieki? Logiczne, że zasiłek opiekuńczy powinien wynosić np. połowę tej kwoty, którą państwo przeznacza na finansowanie państwowych domów opieki. Zysk byłby obustronny.

 • prawda jest tez taka ze wiele ludzi zrobiło sobie z tego sposob na zycie znam wiele przypadkow ze matka ma bardzo wysoka rente corka dostała opieke nad nią choć tak naprawde to matka wszystko robiła za córke nawet pokój jej sprzątała a ona brała pieniadze i była szczesliwa znam równiez osoby które sa bardzo długo na bezrobociu gdy weszły te zasiłki od razu stali sie opiekunami matki czy ojca a tak naprawde kaske mieli na picie a latka pracy im leciały ..uważam że powinno to być uzależnione od dochodów i sprawdzane ..

 • TEŻ JESTEM JEDNĄ Z WYKLUCZONYCH OPIEKUNÓW.NIESTETY STARSI WYMAGAJĄ CORAZ WIĘKSZEJ OPIEKI NAD NIMI,A RZĄDZĄCY NIE ROZUMIEJĄ ŻE KIEDYŚ TEŻ BĘDĄ W SYTUACJI WYMAGAJĄC OPIEKI DRUGIEJ OSOBY I ŻYCZĘ KAŻDEMU Z TYCH ŁAW TAKIEGO LOSU JAKI SPOTYKA PONAD 100 TYŚ WYKLUCZONYCH.SYTUACJA MOŻE SIĘ ODWRÓCIĆ W DRUGĄ STRONĘ.

 • to co sie stało rząd powinien podać sie do dymisji jak można było oszukać tak ludzi ? pozwalniali sie ludzie z pracy gdzie dochód byl 2000 zł a za opiekę nad starszym dostał 520 zł i teraz wegetacja nie tylko rodziców ale także opiekunów, ta jak odzyskać prace ? nie ma szans tak tylko zdrajca może działać aby pozbawić ludzi dochodu , te 520 niech sobie wsadza tam gdzie ciemno .

 • Dlaczego u nas w tak małej ginie 600 gospodarstw aż 60 miało świadczenia na osoby starsze ?? a 3 tylko na dzieci ...Ano gmina ratowała swój budżet wciskając świadczenia pielęgnacyjne żeby nie wypłacać zasiłków celowych .Przeważnie to były osoby imające się różnych prac dorywczych z problemami alkoholowymi .A ich podopieczni w podeszłym wieku ale nie wymagający opieki /

 • OlO --- aga ---- gdzie byłaś - byłeś ? Skoro to widziałeś ! Co zrobiłeś w tej sprawie ? Nas sie nie pytaj , siebie sie pytaj - gdzie byłem/ byłam skoro o tym wiedziałem / wiedziałam ? Pisac teraz głupoty można .Nam potrzeba czynów i mądrych ludzi , a nie mądrali !!!

 • Pracowałam 25 lat w służbie zdrowia mój mąż zapadł w śpiączke nie mogłam się zwolnic bo mi się na męza

  Opiekuję się sama dwoma leżącymi w śpiacze najbliższymi sama nie mam pomocy od rodziny bo ich nie ma ,zwolinłam się z pracy i nikt tym się nie interesuje nikogo to nie obchodzi ile jest potrzeba pieniędzy sory ale larmo rodziców chorych dzieci zaraz spotkało się z oddzewem rzadu a dla starszych schorowanych nie ma nic umieraj bo jesteś niepotrzebny odpracowałaś dla kraju i odejdź jesteś niepotrzebny to jest właśnie nasz kraj wstyd że dla tej Polski człowiek tyle let żył pracował odprowadzał podatki i oczywiście jak był zdrowy głosował bo wierzył że będzie miał godna spokojną starość:(

 • To jest gorzej niż skandal!!!
  W którym swój współudział ma również Prezydent RP.
  Lekceważenie obywateli przerosło najgorsze formy ignorancji.
  Od czerwca ludzie opiekujący się niepełnosprawnymi rodzicami, nie mają środków do życia. orzeczenia o niezgodności z prawem wprowadzonej nowelizacji odbierającej im to prawo, dalej nikt w Rządzie nie pomyślał o naprawie tej haniebnej niesprawiedliwości.
  Czekają na nową ustawę?!?!?!
  Co za tupet i ignorancja!!! Przecież wystarczyło by unieważnić tę złą nowelizację, a nad jej nowym kształtem pomyśleć później.
  Ponadto zaległe należności każdy z opiekunów powinien otrzymać z odsetkami za zwłokę!!!
  Ale po premierze, który gardzi obywatelami, niczego mądrego i rzetelnego już się nie spodziewam, oprócz jego prywatnych wycieczek samolotowych za nasze pieniądze.
  Gdyby to odemnie zależało, to Trybunał stanu by go nie ominął.

 • pozdrawiam i podziwiam wszystkich ktorzy maja niepelnosprawne osoby sama opikuje sie 90-letnia mama ale jest jeszcze dosc sprawna i pomaga mi rodzina wiec nie bardzo zdawalam sobie sprawe zWaszych problemow mama moja ma emeryture ktora ja dysponuje wic na razie wystarcza ale nie wszyscy maja tak dobrze anasi wlodarze gdzie tylko moga to zabierzja takie dludi to po tym przekletym euro ktore jeszcze dlugo bedzie sie odbijac czkawka jestem bardzo ciekawa czemu sobie nie obniza diet poselskich i senatorskich bo za ta prace jaka wykonuja czyli za te urzednicze buble to nie powinni siegnac po ani jedna zlotowke oni udaja ze pracuja zobaczcie jak nie raz widac wtelewizji ilu ich tam jest naglosowaniach sa wszyscy bo jes dyscyplina partyjna apuzniej to jak sie uda czas to wreszcie zmienic mamy do dyspozycji komputery internet trzeba dzilac

 • Walka opiekunów trwa podopieczni umierają,nasz rząd niestety działa tak opieszale chyba grajac na zwlokę,ale nic nas opiekunów nie powstrzyma w walce .W walce o być albo nie być .

 • Mama- 91 lat czworo dzieci
  Ojciec - 91 lat, całe życie praca,praca, praca.. w wieku produkcyjnym był za swoje zasługi dla kraju przez władzę po ramieniu poklepywany, a teraz jest jak bezdomny pies sponiewierany. Całe szczęście, że oboje nie wiedzą o tym, że naszym władzom się odechciało współpracy z rodzinnymi opiekunami, bo teraz będą zawierać umowy z agencjami i DPS-ami.
  Panie Prezydencie i Panie Premierze taka jest Wasza wola, żeby z własnego domu wywieźć staruszków i ulokować na Owsiaka łóżku?Oni tego nie przeżyją! Zamiast ze zdrowymi konferować, radzę wyrok Trybunału zrealizować !

 • Szkoda słów dla opisania tego beznadziejnego podejścia naszych wybrańców narodu do WO.To jest hańba dla każdego Polaka i Polki.Teraz marzą im się posadki w Brukseli a nie nasze wołanie o pomoc.Potem wakacje i tak czas leci. NIc rząd nic nie zrobi i przestańmy się łudzić.Tylko co nam pozostaje?

 • NIE MAM Juz na nic ,nikt mi nir chce pożyczyć bo mam długi,ograniczam leki ,a ożywnosci szkoda mówić

 • Odalibyśmy życie za Polaków i Polskę - teraz myślimy czy jednak warto - nasuwa się myśl,dla kogo,za co,w imię jakich i czyich interesów ?

 • Rząd PO-PSL cofnął podwyżkę zasiłku pielęgnacyjnego 20 zł 10 gr. w marcu 2010 roku. Obecnie jest 135 zł miesięcznie. Zasiłek ten miał być rewaloryzowany co 3 lata. Król SB -ków Czesio Kiszczak ma emeryturę ponad 8 tysięcy zł. Ps. Rozliczmy ich przy urnach wyborczych! Do refleksji!

 • Niech któs z naszych posłów lub senatorów spróbuje wyżyć za 520 zł bo teraz tyle otrzymuje jako opiekun!Dlaczego liczą dochód na rodzine?Jezeli moja 89 letnia niepełnosprawna mama dostaje rente rodzinna po mezy w kwocie 1160 zł gdzie w tej kwocie musza sie zmiescic,leki ok 300 zł miesiecznie,rehabilitacja bo choruje na parkinsona,jedzenie,pieluchy,rachunki za prad,gaz,mieszkanie...niech choc jeden z tych panów przez miesiac spróbuje wyzyc i zajac sie schorowana osoba przez 24h to zobaczy jak to jest,i jestem pewna ze po 3 dniach sie podda!Druga sprawa...dlaczego rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych dostaja wieksze swiadczenia?Maja wiecej pracy czy o co tu chodzi???Czuje sie oszukana i pokrzywdzona.Musiałam zrezygnowac z pracy by opiekowac sie mama która przezyła,dwie wojny,była wysiedlona ze wschodu a teraz musi cierpiec z powodu biedy i kompletnej ignorancji przez nasz rzad.

Dodaj komentarz

Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.