Przesyłając nam swoje sugestie masz wpływ na wygląd i zawartość serwisu.

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.

Dodaj ogłoszenie Zapytaj eksperta

Jesteś tutaj

Moda na eko – czyli ekologiczne torby materiałoweBez wątpienia moda na bycie eko roznosi się po świecie niczym epidemia. O byciu eko słyszymy od dawna. Na półkach pojawiają się eko produkty, na stojakach eko ubrania, nasze samochody jeżdżą na eko benzynie itd. Długo by wymieniać, ale fakt jest jeden – moda na eko, to dobra moda. Bycie eko dotarło także do do różnych zakamarków modowych. Na rynku pojawiły się eko torby, które bardzo szybko zyskały na popularności.

 

Jak to wszystko się zaczęło?

Okazuje się, że zaczęło się bardzo niewinnie. Eko torbom nikt nie wróżył wielkiej kariery. Kiedy w 2007 brytyjska projektantka Anya Hindmarch stworzyła limitowaną serię torebek damskich „I’m not a plastic bag” nikt nie myślał o tym, że staną się one prawdziwym hitem. Płócienne worki podbiły serca brytyjskich gwiazd, później gwiazd światowego formatu, a na końcu praktycznie wszystkich kobiet. Wystarczyło kilka lat, by ekologiczna torba płócienna stała się obowiązkowym must have każdej kobiety. Znane domy mody podjęły próby wypuszczania własnych serii toreb materiałowych. Marc Jacobs na przykład postawił na torby płócienne w kolorze zielonym, z serią zabawnych rysunków. Włoska marka Marni zdecydowała się na torby materiałowe z malarskimi dekoracjami. A dla Stefana Pilati, projektanta YSL, torba lniana stała się sposobem na reklamę – torby z napisem Manifesto były rozdawane za darmo na ulicach Londynu, Paryża, Tokio i Nowego Jorku.

 

Ekologiczne, czyli jakie

W błędzie jest ten kto myśli, że eko torby to szare torby, wykonane wyłącznie z papieru. Eko są także różnego rodzaju torby materiałowe. Zrobione z materiałów takich jak bawełna, len, juta, a często także materiałów wtórnych, torby te są nie tylko wysokiej jakości, ale także trwałe i wyjątkowo estetyczne. Nowoczesne metody produkcji pozwalają nie tylko na dowolne barwienie tych materiałów, ale także na tworzenie na nich trwałych nadruków czy rysunków wykonywanych ręcznie, dzięki czemu torby takie jeszcze bardziej zyskują na unikalności. Wzorów i kolorów toreb materiałowych jest sporo i każda kobieta z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

 

Jak nosić?

Torby płócienne stały się tak popularne, że z powodzeniem wypierają ze sklepów zwykłe foliówki. Nawet mamy czy babcie zamieniają tzw. reklamówki na torby wielokrotnego użycia. Ale torby materiałowe z powodzeniem wykorzystać można także w modowych stylizacjach. Tego typu torebki spotkać możemy zarówno u gwiazd takich jak Natalie Portman, Angelina Jolie, Sienna Miller, Gwen Stefani, Marcia Cross, Keira Knightley, Kate Bosworth, Reese Witherspoon i Lucy Liu, jak i u przeciętnej "Kowalskiej" na ulicy. Wyraźnie więc widać, że moda na ekologiczne torby zatacza coraz szersze kręgi i każdy wśród takich toreb może coś wybrać. Torby płócienne sprawdzą się w klasycznym zestawieniu z jeansami, koszulką i trampkami, ale także doskonale z elegancką bluzką czy szpilkami. Wystarczy wybrać odpowiedni fason i kolor torby ( bo pamiętać trzeba, że nie wszystkie torby płócienne to "kwadraciaki" na zakupy) i cieszyć się nową stylizacją.

 

Dlaczego torba ekologiczna

Jak wspomniane było, torba ekologiczna gości dziś niemal w każdym domu. Skąd popularność takich toreb? Po pierwsze moda – a ona zawsze wywiera duży wpływ. Skoro noszą gwiazdy to my też możemy. Po drugie względy praktyczne – torby eko są trwałe i wytrzymałe. Do tego bardzo funkcjonalne. Idealnie sprawdzają się jako torby do noszenia na ramieniu lub w ręku. Są świetną alternatywą dla innych damskich torebek.

Ciężko uwierzyć, że każda z kobiet noszących torby materiałowe kieruje się dobrem środowiska i ekologią. Nie zapominać jednak należy, że liczy się efekt finalny. A efekt jest taki, że torby z ekologicznych materiałów są dużo bardziej przyjazne środowisku od tych produkowanych z materiałów syntetycznych. Niezależnie więc od tego z jakich względów decydujemy się na torby materiałowe, warto po nie sięgnąć. Takie torby oprócz praktycznego zastosowania stanowić mogą fajny detal, którym podkreślimy naszą stylizację

 

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.